![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/109740398_3190323664396518_8787680112762853656_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=g59lgHpM6GsAX9RZ97V&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&_nc_tp=6&oh=312a4fb3b7b63daab1b7986467c772f9&oe=5F46631D)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 1ο Τουρνουά ποδοσφαίρου 7Χ7 μαθητών γυμνασίου-λυκείου της ακαδημίας του Ηλία Λιόντου.
Ο τελικός ήταν ανάμεσα στους “Παλαίμαχους” και τους “ULTRAS”.
Ήταν ένα όμορφο ματς με διακυμάνσεις στο σκορ μέχρι το τελευταίο λεπτό! Στην κανονική διάρκεια το σκορ ήταν 2-2 οπότε πήγαμε στη διαδικασία των πέναλτι.!!!
Εκεί πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχθηκαν οι “Παλαίμαχοι” με σκορ 3-1.
Ο Η. Λιόντος αφού συνεχάρη όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο 1ο Τουρνουά και όλους όσοι συνέβαλαν στην επιτυχία της διοργάνωσης σημείωσε: “Έγινε ένα ανταγωνιστικό Τουρνουά προσφέροντας πολύ όμορφο θέαμα μέσα σε αθλητικά πλαίσια, δείχνοντας το υψηλό επίπεδο των νεαρών ποδοσφαιριστών!” και ανανέωσε το ραντεβού το επόμενο καλοκαίρι.