20/9/21

Οι κληρώσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας 2021-22

 

Στο Συνεδριακό Κέντρο της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας, στον Αγιο Σπυρίδωνα, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση κλήρωσης των πρωταθλημάτων και του κυπέλλου που διοργανώνει η ΕΠΣΒ στη σεζόν 2021-2022.

Πριν από τις κληρώσεις ο πρόεδρος της εκτελεστικής επιτροπής, Κώστας Νίκας, ανέλυσε στο Σώμα την προκήρυξη.

Στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση με τους εκπρόσωπους των σωματείων κατά την διάρκεια της οποίας τονίστηκαν τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα σωματεία κυρίως λόγω του υγειονομικού πρωτοκόλλου και της πανδημίας.

Στη συνέχεια διενεργήθηκαν οι κληρώσεις.

Το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας θα διεξαχθεί με 10 ομάδες, τελικά και η πρεμιέρα ορίστηκε για το Σάββατοκύριακο, 25-26 Σεπτεμβρίου.

Το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας θα διεξαχθεί με 23 ομάδες χωρισμένες σε δυο ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια, 12 ομάδες ο πρώτος όμιλος, 11 ο δεύτερος.

Η πρεμιέρα ορίστηκε για το σαββατοκύριακο, 9-10 Οκτωβρίου.

Στο κύπελλο Βοιωτίας, στην Α' φάση θα αγωνιστούν οι ομάδες της Β’ κατηγορίας, ανά όμιλο.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το σαββατοκύριακο, 18-19 Σεπτεμβρίου. 


Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων (στον β' γύρο, από την 10η έως και την 18η αγωνιστική,

 οι αγώνες γίνονται αντίστροφα)


1η Αγωνιστική 10η
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. - Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα
Θήβα Α.Ο. - Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Μαυροματίου Α.Ο.
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. - Ελλοπιακός Α.Ο.

2η Αγωνιστική 11η
Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο. - Κόκκινου Π.Α.Ο.
Μαυροματίου Α.Ο. - Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. - Ελλοπιακός Α.Ο.
Θήβα Α.Ο. - Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα - Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.

3η Αγωνιστική 12η
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. - Μαυροματίου Α.Ο.
Ελλοπιακός Α.Ο. - Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. - Ένωση Ασπρα Σπίτια /Αντίκυρα
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Θήβα Α.Ο.
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. - Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
 
4η Αγωνιστική 13η
Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα - Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Θήβα Α.Ο. - Ελλοπιακός Α.Ο.
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο. - Μαυροματίου Α.Ο.

5η Αγωνιστική 14η
Μαυροματίου Α.Ο. - Θήβα Α.Ο.
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. - Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Ελλοπιακός Α.Ο. - Κόκκινου Π.Α.Ο.
Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα - Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. - Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
 
6η Αγωνιστική 15η
Θήβα Α.Ο. - Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Μαυροματίου Α.Ο.
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. - Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Ελλοπιακός Α.Ο. - Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.

7η Αγωνιστική 16η
Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο. - Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο.
Μαυροματίου Α.Ο. - Ελλοπιακός Α.Ο.
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. - Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Θήβα Α.Ο.
Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα - Κόκκινου Π.Α.Ο.

8η Αγωνιστική 17η
Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο. - Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Ελλοπιακός Α.Ο. - Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. - Θήβα Α.Ο.
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. - Μαυροματίου Α.Ο. 

9η Αγωνιστική 18η
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. - Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Θήβα Α.Ο. - Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Ελλοπιακός Α.Ο.
Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. - Κόκκινου Π.Α.Ο.
Μαυροματίου Α.Ο. - Ένωση Ασπρα Σπίτια / Αντίκυρα


Το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Βοιωτίας θα διεξαχθεί, τελικά, με 23 ομάδες χωρισμένες σε δυο ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.

Στο Α’ όμιλο (πρώην επαρχία Λιβαδειάς) τοποθετήθηκαν 12 ομάδες ενώ στον Β’ όμιλο (πρώην επαρχία Θήβας) 11 ομάδες, που σημαίνει οτι σε κάθε αγωνιστική μια ομάδα θα κάνει το "ρεπό" της.

Η πρεμιέρα (1η αγωνιστική) ορίστηκε για το σαββατοκύριακο, 9-10 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων (στον β’ γύρο, από 12η έως 22η αγωνιστική, οι αγώνες γίνονται αντίστροφα):


Α' όμιλος

1η Αγωνιστική 12η

Χωστίων Α.Σ. - Πήγασος Α.Ο.

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Παύλου Α.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Άσκρης Α.Ο.

Νέος ΠΑΟ Κυριακίου - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Υψηλάντης Α.Ο. 


2η Αγωνιστική 13η

Υψηλάντης Α.Ο. - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς 

Άσκρης Α.Ο. - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Πανγεωργικός Α.Ε. - Νεός ΠΑΟ Κυριακίου

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.

Πήγασος Α.Ο. - Παύλου Α.Ο.

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Χωστίων Α.Σ. 


3η Αγωνιστική 14η

Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς - Άσκρης Α.Ο.

Υψηλάντης Α.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Νεός ΠΑΟ Κυριακίου - Πήγασος Α.Ο.

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Γουέμπλεϊ Α.Ο.

Χωστίων Α.Σ. - Παύλου Α.Ο.


4η Αγωνιστική 15η

Άσκρης Α.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς 

Πήγασος Α.Ο. - Υψηλάντης Α.Ο.

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Παύλου Α.Ο. - Νεός ΠΑΟ Κυριακίου

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Χωστίων Α.Σ.


5η Αγωνιστική 16η

Πανγεωργικός Α.Ε. - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Άσκρης Α.Ο. - Πήγασος Α.Ο.

Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς - Γουέμπλεϊ Α.Ο.

Υψηλάντης Α.Ο. - Παύλου Α.Ο.

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.

Χωστίων Α.Σ. - Νεός ΠΑΟ Κυριακίου 


6η Αγωνιστική 17η

Πήγασος Α.Ο. - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Παύλου Α.Ο. - Άσκρης Α.Ο.

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς

Νέος ΠΑΟ Κυριακίου - Υψηλάντης Α.Ο.

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Χωστίων Α.Σ.

 

7η Αγωνιστική 18η

Πήγασος Α.Ο. - Γουέμπλεϊ Α.Ο.

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Παύλου Α.Ο.

Πανγεωργικός Α.Ε. - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.

Άσκρης Α.Ο. - Νέος ΠΑΟ Κυριακίου

Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Χωστίων Α.Σ. - Υψηλάντης Α.Ο.


 8η Αγωνιστική 19η

Παύλου Α.Ο. - Γουέμπλεϊ Α.Ο.

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Πήγασος Α.Ο.

Νέος ΠΑΟ Κυριακίου - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Υψηλάντης Α.Ο. - Άσκρης Α.Ο.

Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς - Χωστίων Α.Σ. 


9η Αγωνιστική 20η

Παύλου Α.Ο. - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Νέος ΠΑΟ Κυριακίου

Πήγασος Α.Ο. - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Υψηλάντης Α.Ο.

Πανγεωργικός Α.Ε. - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς 

Χωστίων Α.Σ. - Άσκρης Α.Ο.


10η Αγωνιστική 21η

Νέος ΠΑΟ Κυριακίου - Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.

Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Παύλου Α.Ο.

Υψηλάντης Α.Ο. - Γουέμπλεϊ Α.Ο.

Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς - Πήγασος Α.Ο.

Άσκρης Α.Ο. - Παρνασσός Α.Σ.Α.

Πανγεωργικός Α.Ε. - Χωστίων Α.Σ.


11η Αγωνιστική 22η

Νέος ΠΑΟ Κυριακίου - Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Υψηλάντης Α.Ο.

Παύλου Α.Ο. - Αθλητική Πολιτεία Λιβαδειάς 

Γουέμπλεϊ Α.Ο. - Άσκρης Α.Ο.

Πήγασος Α.Ο. - Πανγεωργικός Α.Ε.

Παρνασσός Α.Σ.Α. - Χωστίων Α.Σ.

 


Β’ όμιλος

1η Αγωνιστική 12η

Οινοφύτων ΠΑΣ - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Ελπίδες Αλιάρτου - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Δηλεσίου Α.Ε. - Παμβαγιακός Α.Σ.

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. - Δάφνη Ερυθρών 

Ρεπό: Λεονταρίου Α.Σ.

 

2η Αγωνιστική 13η

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Παμβαγιακός Α.Σ.

Επαμεινώνδας Α.Ο. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Δηλεσίου Α.Ε.

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Ελπίδες Αλιάρτου

Λεονταρίου Α.Σ. - Οινοφύτων ΠΑΣ

Ρεπό: Δόξα Μουρικίου Α.Ο.


 3η Αγωνιστική 14η

Παμβαγιακός Α.Σ. - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Δηλεσίου Α.Ε. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Λεονταρίου Α.Σ.

Οινοφύτων ΠΑΣ - Ελπίδες Αλιάρτου

Ρεπό: Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. 


4η Αγωνιστική 15η

Επαμεινώνδας Α.Ο. - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.

Λεονταρίου Α.Σ. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Ελπίδες Αλιάρτου - Δηλεσίου Α.Ε.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Οινοφύτων ΠΑΣ

Ρεπό: Παμβαγιακός Α.Σ.


5η Αγωνιστική 16η

Επαμεινώνδας Α.Ο. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Παμβαγιακός Α.Σ. - Λεονταρίου Α.Σ.

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Ελπίδες Αλιάρτου

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Οινοφύτων ΠΑΣ - Δηλεσίου Α.Ε.

Ρεπό: Ελεώνας Α.Ε.Σ.


6η Αγωνιστική 17η

Λεονταρίου Α.Σ. - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Ελπίδες Αλιάρτου - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Παμβαγιακός Α.Σ.

Δηλεσίου Α.Ε. - Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. - Οινοφύτων ΠΑΣ

Ρεπό: Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

 

7η Αγωνιστική 18η

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Λεονταρίου Α.Σ.

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Επαμεινώνδας Α.Ο. - Δηλεσίου Α.Ε.

Παμβαγιακός Α.Σ. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Οινοφύτων ΠΑΣ - Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.

Ρεπό: Ελπίδες Αλιάρτου


8η Αγωνιστική 19η

Ελπίδες Αλιάρτου - Λεονταρίου Α.Σ.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Παμβαγιακός Α.Σ. - Οινοφύτων ΠΑΣ

Ρεπό: Δηλεσίου Α.Ε.


9η Αγωνιστική 20η

Ελπίδες Αλιάρτου - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Λεονταρίου Α.Σ. - Δηλεσίου Α.Ε.

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Ιωνικός Αστέρας 2005 

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Παμβαγιακός Α.Σ.

Οινοφύτων ΠΑΣ - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Ρεπό: Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.


10η Αγωνιστική 21η

Δηλεσίου Α.Ε. - Δόξα Μουρικίου Α.Ο.

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. - Ελπίδες Αλιάρτου

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. - Λεονταρίου Α.Σ.

Παμβαγιακός Α.Σ. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Ελεώνας Α.Ε.Σ. - Οινοφύτων ΠΑΣ

Ρεπό: Επαμεινώνδας Α.Ο.


11η Αγωνιστική 22η

Δηλεσίου Α.Ε. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.

Ελπίδες Αλιάρτου - Παμβαγιακός Α.Σ.

Λεονταρίου Α.Σ. - Επαμεινώνδας Α.Ο.

Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. - Ελεώνας Α.Ε.Σ.

Ρεπό: Οινοφύτων ΠΑΣ