![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQEPRqvl5uR1KXTRprqQSBFSX7KBHvg9iB2sNFqoJkGWwaEt5VfOUsKsePsH_62XY1HOpOlYCSvcZ_o0AyuSjDZ38t7wZNI7UVU6mgyZPNu3pr8BRw0hNgPJ5Ke9UDphVoFVK_KngMvrk/s400/perifereiarxis+me+antiperifereiarxes+exo+2020.jpg)
Ο Περιφερειάρχης Στερεάς Φάνης Σπανός και όλοι οι Αντιπεριφερειάρχες όπως έγινε γνωστό θα καταθέσουν το 50% της αντιμισθίας που λαμβάνουν, για 2 μήνες στον ειδικό λογαριασμό αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού.
«Σε αυτή την προσπάθεια πρέπει να συμμετέχουμε όλοι. Θεσμικά, αλλά και προσωπικά.
Για τους προσεχείς δύο μήνες θα καταθέτω το 50% της αντιμισθίας που λαμβάνω ως Περιφερειάρχης, στον ειδικό λογαριασμό αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού.", σημείωσε ο κ. Σπανός.
Η Αντιπεριφερειάρχης Βοιωτίας Φανή Παπαθωμά επεσήμανε μεταξύ άλλων: «Τάσσομαι και ελπίζω! Έμπρακτα για την μάχη και τον πόλεμο της πατρίδας μου. Σε αυτήν την πρωτοβουλία του Πρωθυπουργού της χώρας Κυριακού Μητσοτάκη προσφέρω το 50% της αντιμισθίας μου για τους επόμενους δύο μήνες. Αυτόν τον αγώνα θα τον δώσουμε όλοι μαζί. Και θα βγούμε νικητές γιατί ξέρουμε να παλεύουμε»