![Αποτέλεσμα εικόνας για Ανδρέας Κουτσούμπας](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_JhAedxUQuyMSN1MAZCmuX14elhK-LB5_IdVQRcjWz4GSqFAWV04zCYzir4Q6fSYjO5RnE0oeFUFueOAEWpag_Q_DPykBl8e-HDf5LVKX4FRzYQbplq9Ou7ZjSK5HO9jEUEgI9MPitU8/s400/andreas-koutsoumpas.jpg)
Ζούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις αλλά δυστυχώς όπως επισημαίνει σε μήνυμά του ο Βουλευτής Βοιωτίας της Ν.Δ. Ανδρέας Κουτσούμπας “αντιμετωπίζονται με επιπολαιότητα και ανευθυνότητα”, τόσο ατομικά όσο και από θεσμικούς φορείς.
“Είναι στο χέρι όλων μας, εξαρτάται από τη συμπεριφορά μας η αντιμετώπιση του φαινομένου η καταπολέμηση της διάδοσης του.
Η ατομική ευθύνη είναι συνδεδεμένη με την κοινωνική ευθύνη για την ατομική μας προστασία αλλά και της κοινωνίας.
Η πολιτεία- Κυβέρνηση επιδεικνύοντας άμεσα αντανακλαστικά λαμβάνει αναγκαία και σκληρά μέτρα , αλλά δεν θα είναι αρκετά και ικανά για την αποτροπή του κινδύνου εάν δεν συμβάλλουμε όλοι μας με τη στάση μας”, τονίζει μεταξύ άλλων ο Α. Κουτσούμπας.
Καταλήγοντας υπογραμμίζει: “Καλώ και ζητώ να επιδείξουμε όλοι ψυχραιμία – υπομονή, σοβαρότητα και υπευθυνότητα και ΄΄ απόλυτη συμμόρφωση ΄΄ στις οδηγίες-εντολές της Πολιτείας. Αποτελεί όχι μόνο ηθική υποχρέωση αλλά και νομική υποχρέωση του καθενός μας.