Από τον Απρίλη ξεκίνησε η προετοιμασία για την αρδευτική περίοδο 2018 του Κωπαϊδικού Πεδίου. Εδώ και ένα μήνα είναι σε λειτουργία το αντλιοστάσιο της Υλίκης καθώς επίσης μπήκαν σε λειτουργία στον κατάλληλο χρόνο οι 5 αντλίες του Μόρνου.
Έχουν συντηρηθεί όλα τα αντλιοστάσια , υπάρχει επάρκεια νερού και είναι δρομολογημένες όλες οι παρεμβάσεις που θα διευκολύνουν την αρδευτική διαδικασία.
« Είμαστε έτοιμοι . Βρισκόμαστε στο μέσο της αρδευτικής περιόδου . Η δυναμική όλων των αντλιοστασίων μας είναι στο μέγιστο της απόδοσής τους . Υπάρχει επάρκεια νερού. Παλεύουμε , ελέγχουμε , για να διαχειριζόμαστε το κάθε πρόβλημα που προκύπτει», τόνισε η Αντιπεριφερειάρχης της Π. Ε. Βοιωτίας , Φανή Παπαθωμά.
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_u3c0noeg_W13kkd0zNffIw8mpB3bRRbZq4s1PaLVcVpf6KQJfyr0v1T1Sj21BLtN9Ov8VvNSvyqeBuWkzn4WyuR6a46jea4qKeTqWhM7N5qYrbcdzOFgnCWFsYmxgAU3AV5AO0sD_P2SrTew=s0-d)
Έχουν συντηρηθεί όλα τα αντλιοστάσια , υπάρχει επάρκεια νερού και είναι δρομολογημένες όλες οι παρεμβάσεις που θα διευκολύνουν την αρδευτική διαδικασία.
« Είμαστε έτοιμοι . Βρισκόμαστε στο μέσο της αρδευτικής περιόδου . Η δυναμική όλων των αντλιοστασίων μας είναι στο μέγιστο της απόδοσής τους . Υπάρχει επάρκεια νερού. Παλεύουμε , ελέγχουμε , για να διαχειριζόμαστε το κάθε πρόβλημα που προκύπτει», τόνισε η Αντιπεριφερειάρχης της Π. Ε. Βοιωτίας , Φανή Παπαθωμά.