Συνάντηση συνεργασίας με τον Πρόεδρο του ΟΠΕΚΕΠΕ, κ.Αθανάσιο Καπρέλη, πραγματοποίησε η Αντιπεριφερειάρχης, κ. Φανή Παπαθωμά, την Δευτέρα 19-9-2016 στην Αθήνα, προκειμένου να συζητήσει θέματα που άπτονται της έγκαιρης καταβολής των επιχορηγήσεων στους αγρότες.
Ακόμη ζητήθηκε η επίσπευση της καταβολής των οικονομικών ενισχύσεων των νέων αγροτών και των άλλων προγραμμάτων που εκκρεμούν οι καταβολές των ενισχύσεων.
Τέλος , η Αντιπεριφερειάρχης ευχαρίστησε τον Πρόεδρο του ΟΠΕΚΕΠΕ, για την συνεργασία στην απόδοση όλων των αρχείων καλλιεργειών της Κωπαίδας, για την έκδοση των λογαριασμών των αρδευτικών τελών και την αποφυγή έτσι της διπλής ταλαιπωρίας υποβολής άλλων δηλώσεων καλλιέργειας για τον υπολογισμό των τελών.